March 13, 2017

February 10, 2017

January 31, 2017

January 30, 2017

Please reload

Recent Posts

Who is Halfway?

January 30, 2017

 

HALFWAY,  is a collaboration between Barbara Hemsworth and Anna Wiszniewska. They met in Krakow while attending fashion school, although having different esthetics and points of view, found they were very complimentary. They used each others strengths to get through fashion school and decided to continue on this path and create a fashion label. While one loves a clean modern esthetic the other is crazy about about trend forward design with an edge. Hemsworth lives in Canada and feels clothes should have a comfortable ease, while Wiszniewska lives in Poland and appreciates the nuances and artistry fashion offers. Half loves appearel, while the other loves accessories. The result, a fashion label that is clean in design, comfortable, and athletic inspired in appearel with fashion forward trend driven accessories as a must have compliment. 

 

 

HALFWAY to my, czyli: Basia Hemsworth i Ania Wiszniewska. Poznałyśmy się w Krakowie, w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Bardzo szybko odkryłyśmy, z pewną nawet dozą zdziwienia, że pomimo różnic stylu i podejścia do wielu spraw, świetnie się uzupełniamy.  Wspólne zadania w szkole pomogły nam wypracować model pracy, w którym wykorzystujemy swoje mocne strony, by uzyskać lepszy rezultat a przy tym dobrze się razem bawić;) Naturalną konsekwencją była decyzja o kontynuacji tej współpracy i założeniu wspólnej marki. Od początku tej kolaboracji towarzyszyło twórcze napięcie: jedna z nas ciągnęła w stronę surowego minimalizmu, druga szalała za świeżymi,  odważnymi trendami.  Jedna z nas (Hemsworth) żyje w Kanadzie i za oczywiste uważa,  że ubrania powinny być wygodne i łatwe w noszeniu, druga (Wiszniewska) mieszka w Polsce i jest zafascynowana  eksperymentem i artyzmem w modzie. Nasza miłość do mody zaczynała się też od innych obiektów: w jednym przypadku od ubrań, w drugim – od akcesoriów.

 

Efektem jest marka, która łączy odzież i dodatki. Na poziomie ubrań to proste, czyste  formy, komfort użytkowania i silna inspiracja sportem, nasze akcesoria to z kolei napędzane wyobraźnią i trendami  dodatki, które uzupełniają i przekształcają całą stylizację.

 

Please reload

Follow Us
Please reload

Archive
  • Instagram Social Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Snapchat Icon
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon
  • White Pinterest Icon
halfway design, halfway, polska moda, moda uliczna, polish fashion

halfwaydesign@gmail.com 

(+48) 665 426 267

ul. Swietokrzyska 30/63

00-116 Warsaw